Lajmet e fundit

 • E Enjte, 21.06.2018

  Kryeparlamentari Veseli takoi një delegacion nga Bundestagu gjerman

  Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, priti sot në takim anëtarë të Komisionit për Siguri të Bundestagut gjerman, me të cilët bisedoi për zhvillimet në vend, reformat ekonomike dhe ato legjislative që institucionet e Kosovës kanë ndërmarrë viteve të fundit. lexo më shumë

 • E Enjte, 21.06.2018

  Të premten mbahet takim i deputetëve me qytetarët e Pejës

  Në vazhdën e aktivitetit "Ditët e Kuvendit", të premten, më 22 qershor 2018, mbahet takimi i deputetëve të Kuvendit të Republikës së Kosovës me qytetarë të Pejës. lexo më shumë

 • E Enjte, 21.06.2018

  Nga mbledhja e Komisionit për Zhvillim Ekonomik, Infrastrukturë, Tregti dhe Industri

  Komisioni për Zhvillim Ekonomik, Infrastrukturë, Tregti, Industri dhe Zhvillim Rajonal, në mbledhjen e sotme të kryesuar nga Sala Berisha - Shala, kryetare, shqyrtoi dhe përkrahu Raportin me Rekomandime për Projektligjin nr.06/L-038 për Shërbimet Postare si dhe Raportin me Rekomandime për Projektligjin nr.06/L-040 për Masat Mbrojtëse në Importe. lexo më shumë

 • E Enjte, 21.06.2018

  Nga mbledhja e Komisionit për Legjislacion...

  Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit, mbajti sot mbledhjen e radhës, të kryesuar nga Albulena Haxhiu, kryetare, në të cilën u shqyrtua Projektligji për shqyrtimin dhe vërtetimin e pasurisë së pajustifikueshme. lexo më shumë